


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Hold Current | 10 A |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 50 µA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 400 mV |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| On-State Voltage | 1.3 V |
| On-State Current | 600 mA |
Stock: 436
Distributors
pcbx
Unit Price$0.50697
Ext.Price$0.50697
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.50697 | $0.50697 |
| 10 | $0.31547 | $3.15470 |
| 50 | $0.25389 | $12.69450 |
| 100 | $0.20433 | $20.43300 |
| 500 | $0.16671 | $83.35500 |
| 1000 | $0.12910 | $129.10000 |
| 3000 | $0.11364 | $340.92000 |
| 5000 | $0.10003 | $500.15000 |
| 10000 | $0.09660 | $966.00000 |
